Mladí hasiči Svratouch (mladihasicisvratouch)
Název projektu: Učíme se pomáhat ostatním i sobě navzájem
Popis projektu:
Projekt je zaměřen na rozvíjení a upevňování fyzické a psychické zdatnosti dětí a zvyšování úrovně morálně volních vlastností dětí, upevňování přátelství a podporu vzájemných vztahů mezi dětmi.
Cíle projektu:
Naším cílem je seznamovat děti nejenom s problematikou protipožární ochrany, ale připravit je též na řešení mimořádných událostí, se kterými se mohou setkat v běžném životě, pomoc nejen sobě samému, ale i druhým osobám, které se ocitnou v nouzi, prakticky se seznamovat se základními pravidly zdravovědy, dopravní výchovy, branné výchovy a civilní obrany. Samozřejmou součástí je i vzdělávání vedoucích na seminářích a pravidelných školeních pořádaných OSH Chrudim.
Cílové skupiny:
Cílovými skupinami jsou děti mladšího školního věku, kategorie od 6 do 10 let a staršího školního věku v kategorii od 11 do 16 let.
Rozsah aktivit:
Celoroční činností se prolíná nejdůležitější náplň našeho kolektivu a tou je základní příprava na budoucí práci v jednotce dobrovolných hasičů, případně ve složkách jednotného záchranného systému. Děti se postupně seznamují s materiálním vybavením sboru, osvojují si názvosloví, učí se zacházet s technikou, upevňují si základy péče o ní a jejího správného udržování a uskladnění v různých klimatických podmínkách. Sem patří udržování pořádku ve zbrojnici a především v klubovně kolektivu, kde jsou skladovány prostředky ( hadice, proudnice a další vybavení) za desítky tisíc. Děti si musí uvědomit důležitost pravidelné údržby a ochrany této techniky.
Po celý rok plní úkoly, které jsou součástí celostátní hry Plamen. Celoroční činnost je rozdělena do několika okruhů tak, aby nebyla opomenuta žádná z důležitých oblastí lidského života. Rozvoj fyzické připravenosti, nácvik znalostí a dovedností vztahujících se k požární ochraně ( příprava na zkoušky odborností) i rozvoji všeobecně prospěšných znalostí v oblasti ochrany přírody, orientace v přírodě, výcvik v oblasti zdravovědy a poskytování první pomoci, účast na společenských a kulturních akcích ve sboru i v naší obci, tradiční součástí činnosti je i propagace práce kolektivu, péče o webové stránky a nástěnku v obci.
Důležitou náplní je příprava a samotná účast na soutěžích s požární tématikou – podzimní závod branné všestrannosti a jarní část zaměřená na požární prevenci a represi. Kromě toho je důležitá i účast na pohárových soutěžích družstev i jednotlivců a závodech v rámci Ligy požárního sportu.
Nedílnou součástí je fyzická příprava ať už venku (vytrvalostní běh v terénu) nebo v zimních měsících v tělocvičně (nácvik obratnosti, síly, vytrvalosti). Pro letošní rok plánujeme také zvyšování otužilosti a imunity návštěvou sauny a bazénu, pravidelnou kondiční jízdu na kole a v zimě výlety na běžkách. Práce vedoucích je rozdělena a koordinována tak, aby se všechny činnosti pravidelně střídaly.
Naším úkolem je děti připravit na pomoc spoluobčanům a dětem s postižením.
  • 55 alb
  • 5,74k zhlédnutí

Žádná alba.

• {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zatím nebylo nahráno žádné video.

Název projektu: Učíme se pomáhat ostatním i sobě navzájem
Popis projektu:
Cíle projektu:
Cílové skupiny:
Rozsah aktivit:
Naším úkolem je děti připravit na pomoc spoluobčanům a dětem s postižením.

Aktivní od

Pohlaví

Neuvedeno

Datum narození